امروز

ما یه گردهمایی تقریباْ ماهانه توی گروهمون در دانشگاه داریم که هربار یکی در مورد تحقیقاتش صحبت میکنه. این بار نوبت من بود. نمیدونم چرا اینقدر هول شده بودم وقتی شروع کردم به حرف زدن. معمولاْ این قدر هول نمیشم. ولی این بار شدم. وقتی هم که تموم شد یکی از استادیارهای گروهمون یه سوالی پرسید که به نظر من خیلی چرت بود. گیر داده بود که توی شبیه سازی المان محدودی که انجام دادی باید مقدار تنش در این نقطه (نقطه تغییر ناگهانی ضخامت ورق) بینهایت بشه. من نمیفهمیدم چرا باید این طورب بشه اون هم نمیگفت چرا فقط گیر داده بود که اینجا یه نقطه تکینه هستش و مقدار استرس باید بینهایت بشه. صورتش هم قرمز شده بود و میخواست هرطوری هست حرفش رو اثبات کنه. بعد از این که کلی وقت همه رو گرفت و همه رو خسته کرد مجبور شدم بهش بگم که بعداْ در این مورد با هم بحث میکنیم. تخصصش مثلاْ‌ خستگیه. همه کارهاش هم توی حوزه الاستیک بوده. از المان محدود هم همونقدر میدونه که من در مورد زبون چینی (شاید فقط یه ریزه بیشتر). مشکل اینه که بقیه بروبچ گروه هم خیلی چیز بیشتری نسبت به اون نمیدونند و نمیتونستند بفهمند که داره جرت میگه. حالا قصد دارم بشینم باهاش صحبت کنم ببینم حرفش چیه. اما یه چیز خیلی مهم فهمیدم: با وجود اینکه اون چرت میگفت ولی باعث شد که من روی کارهام دو مرتبه فکر کنم و چیزهای دیگه ای بفهمم که اصلاْ ربطی به حرفای اون نداشت ولی به هر حال باعثش حرفای اون بود. قصدم اینه که مثل همیشه یه نتیجه اخلاقی بگیرم اونم اینه که:

اول: همیشه هرکاری کردید یا توی جمع بروبکس رفقا یا استادها ارائه کنید چون باعث میشه حرفایی رو که میزنید بهتر بفهمید.

دوم: حتی سوال ها و حرفای نه خیلی مربوط هم میتونه باعث بشه که آدم به یه سری چیزای جدید فکر کنه و برسه.

خوب دیگه نکته اخلاقی دیگه ای به ذهنم نرسید ولی قاعدتاْ‌ باید سه تا نکته اخلاقی بگم. بنابراین

سوم: لطفاْ قبل از خواب دندونهاتون رو مسواک بزنید.

/ 4 نظر / 14 بازدید
سعيد خليلی

من با مسواک زدن خيلی موافقم ....... هر کی مسواک نزنه دندوناش اوخ ميشه و دهنش .....

ارسلان(ارسلان و خاطراتش)

سلام اوس امير ٬ خيلی چاکريم به ما هم سربزن ريفيق . راستی اين نکته سوم خيلی مهم تر از بقيه بود ها من به شدت آويزه گوشم ميکنم .

امين

سلام امیدوارم همیشه موفق باشید من امین 22 ساله دانشجو کارشناسی مکانیک (ساخت و تولید )هستم و علاقه به تحقیق و مقاله نویسی دارم خیلی خوشحال میشم اگه در این زمینه به من کمک کنید. پیشاپیش تشکر می کنم. Email: amir_handsomekaraj@yahoo.com TEL:09126622621 ؟؟؟ :TEL YOU

اميرعباس

سلام من در خدمتتون هستم. من فعلاْ ايران نيستم که شماره تلفنم رو بهتون بدم ولی ميتونيد با ای ميل تماس بگيريد.